Kimim?

Ben kendimi seri internet girişimcisi olarak görüyorum. 2000-2007 yılları arasında amatör olarak internet siteleri ile uğraştım. 2008 yılında bilgisayar mühendisliğinden mezun oldum.  2007-2011 yılları arasında Coretech’te profesyonel yazılımcı kimliğimi kazandım, burada birbirinden güzel projelerde yer aldım. 2011 yılında işletme yönetimi yüksek lisansımı tamamladığım ve Mayıs ayında kendi yazılım ofisim olan Fabrikod‘u kurdum. 2012 yılında başladığım doktoramda, sosyal medya, tüketici davranışları ve metin madenciliğini konu alan tezime devam ediyorum.

Bir yandan bilişim sektöründeki bir işletme nasıl yönetilir sorusuna cevap ararken, diğer yandan akademik olarak literatürü öğrenmeye çalıştım, çalışıyorum. Bununla birlikte yazılım projeleri yönetmeye de devam ediyorum.

Bu güne kadar e-ticaret, haber portalı, sözlük, seçim sonuç sistemleri, ürün yazılımı gibi hazır internet yazılımlarını paketleştirerek Fabrikod’a yazılım fabrikası kimliğini kazandırmaya çalıştım. Bunların dışında mobil ve web alanında kişi ve kurumların ihtiyaçlarına özel projeler teslim ettim. Fabrikod ile yüze yakın projeyi ayağa kaldırdım. Bu süreçte pek çok yazılımcı, tasarımcı ve arayüz uzmanı ile çalıştım. Sektöre yeni giren ya da deneyimli girişimcilere danışmanlık verdim, ortak çalışmalar yaptım.

Dönüp baktığımda on yılı profesyonel, beş yılı amatör olmak üzere on beş yıldır içinde bulunduğum yazılım ve bilişim sektöründe öğrenmenin ve mücadelenin hiç bitmediğini gördüm. Küçük işletmelerin hızla büyüyebildiği, büyüklerin güçlerine güç kattığı bu yaşayan sektörde bizi daha nice bilginin beklediğini görmek beni oldukça heyecanlandırıyor.

http://www.linkedin.com/in/abdullahonden
http://twitter.com/abdullahonden
http://instagram.com/abdullahonden

Bana Ulaşın


Ad Soyad (gerekli)

E-posta (gerekli)

Konu

İleti